مشکلات و نحوه عیب یابی بخارشوی

مشکلات و عیب یابی بخارشوی-

عیب یابی بخارشوی در مجموعه نیک تعمیر توسط تکنسین های متخصص در تعمیر بخارشور انجام می گردد. امروزه دستگاه بخار شور در بیش تر خانه ها وجود دارد و به وسلیه آن سطوح و محیط را تمیز و زد عفونی می کنند. این دستگاه نیز مانند سایر وسایل ممکن است دچار مشکل شود و نیاز به عیب یابی بخار شور دارد. در این مقاله به چند مشکل رایج در بخار شور ها می پردازیم

عیب یابی بخارشوی که روشن نمی شود

از دستگاه بخارشوی بهتر است در چند نوبت استفاده کنید. استفاده طولانی مدت از دستگاه موحب می شود تا به سنسور ها و قطعات الکترونیکی فشار وارد شود و دستگاه روشن نشود.در بخارشوی همواره باید به میزان آب مخزن توجه داشته باشید،چنانچه در حین استفاده آب درون مخزن تمام شده باشد، ممکن است دستگاه خاموش شود.

همواره توجه به این نکته داشته باشید که اتصال دو شاخه دستگاه به پریز برق یا سه راهی بصورت استاندارد باشد. به دلیل اینکه بخار شوی در هنگام روشن بودن ولتاژ برق بالایی مصرف میکند و اگر سه راهی و یا پریز برق استاندارد نباشد موجب آسیب دیدن دستگاه می شود.

به دلیل اینکه بخارشوی دارای قطعات الکترونیکی است و ولتاژ بالایی که در حین مصرف دارد، بهتر است از محافظ برق استاندارد در مسر اتصال برق دستگاه استفاده شود. در این صورت اگر در حین کار بخارشور نوسان برقی به وجود آید، دستگاه دیگر خاموش نمی شود.

عیب یابی بخارشوی که بخار نمی کند

اکثر تولیدکنندگان توصیه می کنند که از آب مقطر در بخارشوی استفاده شود. پیامد عدم دنبال کردن این دستورالعمل معمولا گرفتگی دهانه ی دستگاه را در پی دارد و باعث گرفتگی سوراخ هایی می شوند که بخار ازآنها عبور می کند. اگر برای بخارشوی از آب سخت استفاده می کنید، حتما بخارشوی خود را مرتبا تمیز کنید. این کار به جلوگیری از انسداد دستگاه توسط مواد معدنی کمک خواهد کرد.

وقتی آبی درون مخزن بخار شوی وجود نداشته باشد، دستگاه هیچ بخاری تولید نمی کند و فرآیند تمیز کردن متوقف می شود.در حقیقت، به برق متصل کردن یک بخارشوی خالی می تواند به راحتی به دستگاه آسیب رساند. پس در هنگام استفاده وجود آب کافی درون دستگاه خود را دقیق چک کنید، آن را به برق بزنید و زمانی کافی برای گرم شدن آب آن تا دمایی مناسب برای تولید بخار اختصاص دهید.

بخارشوی می بایست آب را تا دمایی حدود 100 درجه سلسیوس (212 درجه فارنهایت) گرم کند. نه تنها این کار برای از بین بردن جرم و کثیفی ها مناسب خواهد بود بلکه برای تولید مقدار کافی ای از بخار برای تمیز کردن بیشتر سطوح هم لازم می باشد.

دستگاه بخار شوی دارای قطعاتی مانند دیگه بخار، شلنگ ها، واسطه ها، پمپ ها و شیر برقی ها می باشد. به علت استفاده از آب سخت و یا ضربه خوردن به دستگاه در زمان گرم بودن دستگاه، ممکن است نشتی آب و یا بخار از هر کدام از قسمت ها ایجاد شود. این نشتی ممکن است با فشار بالا بخار ایجاد شود.

یکی از دلایل دیگر برای کمبود فشار در بخارشوی شما وجود دارد. یکی از انها درپوش پایینی درست چفت نشده می باشد. این می تواند باعث تولید بخار دستگاه با فشار کم یا به طور کلی عدم تولید بخار بخارشوی شود.

اگر به جای آب مقطر از آب شیر برای بخارشوی خود استفاده کنید، یا اگر مدت زمانی باشد که بخارشوی خود را دارید، ممکن است فیلتر دستگاه شما با املاح محلول در آب گرفته شده باشد.

در نیک تعمیر برای عیب یابی بخارشوی که بخار نمی کند، شستشو و اسید شویی شلنگ ها، واسطه ها، بویلر و تعویض آب بند ها صورت میگیرد.

مشکل بخارشوی که کم بخار می کند

هنگامی آب در بویلر دستگاه به وسیله المنت به جوش می آید، املاح باقی مانده از آب در قسمت های مختلف بخارشور باقی مانده و موجب کم کردن میزان بخار خروجی از بخارشوی می شود.

در صورتی که از آب مقطر در دستگاه استفاده شود، شدت بخار در بخار شور کم نخواهد شد. آب معمولی یا همان شهری به دلیل داشتن عناصر مانند کلر، پتاسیم، فلوراید و … بعد از جوش آمدن، این املاح را از خود به جای می گذارد.

در اثر استفاده مداوم و طولانی مدت از دستگاه های با کیفیت پایین، به المنت بخارشور فشار آمده و به مرور المنت نیم سوز شده و یا از بویلر فاصله میگیرد و به همین دلیل توانایی لازم برای ایجاد گرما در بویلر را ندارد.

سنسورها دستگاه وظیفه قطع و وصل کردن ولتاژ ورودی المنت ها را دارند. در صورتی که این سنسورها عملکرد استاندارد خود را از دست بدهند موجب میشود المنت استاندارد خود را از دست بدهد. در این صورت ممکن است المنت یا کم کار کرده که موجب کم بودن بخار در بخارشوی شود و یا زیاد کار کند که باعث انفجار دستگاه شود.

بعضی از مدل های بخارشور دارای برد الکتریکی می باشد که زمانی که برد به مشکل بخورد موجب می شود تا دستگاه به درستی کار نکند.در عیب یابی بخارشوی بخشی از قطعات برد دستگاه تعویض می گردد.

بخارشور دارای پمپ های مختلفی می باشد. یکی از این پمپ ها در دسته قرار دارد و وظیفه نگهداری بخار در دسته را دارد.اختلال در کارکرد این پمپ ممکن است دو نوع مشکل برای دستگاه ایجاد کند.

1- بخار را به طور کامل از خود عبور ندهد که باعث کم شدن بخار در بخارشوی می شود.

2- بخار را به طور کامل از خود عبور می دهد و اجازه جمع شدن بخار را در پشت خود نمی دهد.

پمپ دیگر وظیفه هدایت آب را از مخزن به بویلر دارد. چنانچه این پمپ به مشکل بخورد، میزان آب به میزان کافی به بویلر نمی رسد و در نتیجه بخار کافی هم تولید نمی شود.

در صورتی که در هنگام استفاده از دستگاه، به صورت مداوم بخار به وسیله مصرف کننده قطع و وصل شود در طولانی مدت موجب سوختن و یا گیر کردن شیر برقی می شود که باعث بخار ندادن و یا کم بخار دادن بخارشوی می شود.

عامل دیگری که موجب خرابی شیر برقی می شود، اثرات املاح آب بر روی این قطعه می باشد.

عیب یابی بخارشوی که درب مخزن دستگاه باز نمی شود

زمانی که از آب معمولی در دستگاه استفاده شود باعث ایجاد رسوب در بویلر و دهانه بویلر می شود و زمانی که آلیاژ درب و بویلر یکی باشد، باعث می شود تا درب و بویلر در زمان استفاده به یکدیگر جوش بخورد و باعث باز نشدن درب بخارشوی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code