علت نپختن غذا در زود پز

نچختن غذا در زودپز-

نپختن غذا در زود پز یکی از مشکلات رایج این دستگاه است که تکنسین های متخصص در تعمیر زودپز در نیک تعمیر این مشکل را برطرف می کنند. در این مقاله به چندین دلیل اصلی که این مشکل را به وجود می آورد، اشاره می کنیم.

 واشر دور درب در نپحتن غذا در زودپز

زمانی که واشر دور درب زودپز به هر شکلی تعییر حالت (دفرمه) داده باشد، موجب می شود تا بخار از دور درب و دیگ خارج شود و باعث نپختن غذا در زودپز و یا سوختن غذا و کم شدن آب شود.

سوپاپ اطمینان

سوپاپ اطمینان زودپز زمانی که بخار از میزان استاندارد در دیگ بیش تر شود عمل کرده و بخار اضافی را خارج می کند. زمانی این سوپاپ عملکرد خود را از دست بدهد، سوپاپ زود عمل کرده و بخار را زود تر از حالت استاندارد از دیگ خارج می کند و موجب پخته نشدن غذا در زودپز می شود.

سوپاپ تنظیم

سوپاپ تنظیم وظیفه نگهداری بخار را در میزان های مختلف برای مواد غذایی مختلف دارد. زمانی که این سوپاپ عملکرد درستی نداشته باشد، بخار را در پایین تر سطح خود عبور می دهد و موجب پخته نشدن غذا در زود پز می شود.

واشر سوپاپ زودپز

وظیفه واشر ها سوپاپ آب بندی دور سوپاپ های زودپز برای خارج نشدن بخار می باشد. زمانی که واشر ها فرسوده و یا دفرمه شود، بخار را از اطراف سوپاپ عبور داده و اجازه جمع شدن بخار به میزان کافی در زودپز را نمی دهد.

درب زودپز

زمانی که درب زودپز تغییر حالت دهد و یا قر شود و یا کلیپسو خوب عمل نکند، موجب می شود تا درب به خوبی روی دیگ چفت نشود و بخار از اطراف درب خارج شود و باعت نپختن غذا در زود پز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code