علت روشن نشدن بخار شوی

علت روشن نشدن بخار شوی-

روشن نشدن بخار شوی یکی از مشکلات رایج این دستگاه می باشد که در تعمیر بخار شوی توسط تکنسین ها متخصص ماندگار تعمیر بر طرف می گردد. در این مقاله به دلایل اصلی که موجب به وجود آمدن این مشکل می شود اشاره میکنیم.

بررسی دلایل روشن نشدن بخار شوی

استفاده کردن طولانی مدت

زمان استفاده از دستگاه بخارشوی بهتر است در چند نوبت از دستگاه استفاده کنید. استفاده طولانی مدت از دستگاه موحب می شود تا به سنسور ها و قطعات الکترونیکی فشار وارد شود و باعث روشن نشدن بخار شور شود.

تمام شدن آب مخزن

در زمان استفاده از بخارشوی همواره توجه به میزان آب مخزن دستگاه داشته باشید. چنانچه در حین استفاده آبی درون مخزن تمام شده باشد، ممکن است دستگاه خاموش شود.

اتصالات برق غیر استاندارد

همواره توجه به این نکته داشته باشید که اتصال دو شاخه دستگاه به پریز برق یا سه راهی بصورت استاندارد باشد. به دلیل اینکه بخار شوی در هنگام روشن بودن ولتاژ برق بالایی مصرف میکند و اگر سه راهی و یا پریز برق استاندارد نباشد موجب آسیب دیدن و در نتیجه روشن نشدن بخارشور می شود.

نوسان برق

 به دلیل اینکه بخارشوی دارای قطعات الکترونیکی است و ولتاژ بالایی که در حین مصرف دارد، بهتر است از محافظ برق استاندارد در مسر اتصال برق دستگاه استفاده شود. در این صورت اگر در حین کار بخارشور نوسان برقی به وجود آید، دستگاه دیگر خاموش نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code