علت بخار ندادن بخارشوی کنوود

بخار ندادن بخارشوی کنوود-

بخار ندادن بخارشوی کنوود از جمله مشکلات بخار شوی است که تکنسین های متخصص در تعمیر بخار شوی کنوود در ماندگار تعمیر این مشکل را برطرف می کنند. در این مقاله به چندین دلیل اصلی که این مشکل را به وجود می آورد اشاره می کنیم.

شایع ترین علت بخار نکردن بخارشوی کنوود گرفتگی سرنازل و لوله های رابط دستگاه می باشد.همچنین چک کنید که آب در مخزن وجود دارد یا خیر، و اطمینان یابید که تمام درپوش ها به درستی بسته شده اند.

• گرفتگی دهانه ی در بخار ندادن بخارشوی کنوود

اکثر تولیدکنندگان توصیه می کنند که از آب مقطر در بخارشوی استفاده شود. پیامد عدم دنبال کردن این دستورالعمل معمولا گرفتگی دهانه ی دستگاه را در پی دارد. وقتی آب سخت گرم می شود، املاح معدنی آن معمولا جدا می شود. فشار وارده این املاح معدنی را به اطراف می برد و باعث گرفتگی سوراخ هایی می شوند که بخار ازآنها عبور می کند.

• نبود آب در مخزن دستگاه

یکی دیگر از مشکلات رایجی که ممکن است باعث بخار نکردن بخارشور کنوود شما شود، نبود آب کافی درون مخزن دستگاه می باشد. بار ها متوجه شده ام که هنگام عجله امکان داشته است که پر کردن مخزن دستگاه را تا میزان توصیه شده فراموش کرده باشید. وقتی آبی وجود نداشته باشد، دستگاه هیچ بخاری تولید نمی کند و فرآیند تمیز کردن متوقف می شود و ممکن است به تعمیر بخار شور احتیاج پیدا کنید.

در حقیقت، به برق متصل کردن یک بخارشوی خالی می تواند به راحتی به خود دستگاه آسیب رساند، چون آبی برای گرم شدن وجود ندارد. وجود آب کافی درون دستگاه خود را دقیق چک کنید، آن را به برق بزنید و زمانی کافی برای گرم شدن آب آن تا دمایی مناسب برای تولید بخار اختصاص دهید.

آب کاملا داغ نشده است

مجددا، وقتی شما عجله دارید ممکن است بدون چک کردن اینکه آب دستگاه به اندازه کافی داغ شده است یا خیر، شروع به تمیز کردن با آن کنید.

بخارشوی می بایست آب را تا دمایی حدود 100 درجه سلسیوس (212 درجه فارنهایت) گرم کند. نه تنها این کار برای از بین بردن جرم و کثیفی ها مناسب خواهد بود بلکه برای تولید مقدار کافی ای از بخار برای تمیز کردن بیشتر سطوح هم لازم می باشد.

نشتی آب علت بخار ندادن بخارشوی کنوود

دستگاه بخار شوی دارای قطعاتی مانند دیگه بخار، شلنگ ها، واسطه ها، پمپ ها و شیر برقی ها می باشد. به علت استفاده از آب سخت و یا ضربه خوردن به دستگاه در زمان گرم بودن دستگاه، ممکن است نشتی آب و یا بخار از هر کدام از قسمت ها ایجاد شود. این نشتی ممکن است با فشار بالا بخار ایجاد شود.

یک دلیل دیگر برای کمبود فشار در بخارشوی شما وجود دارد. یکی از انها درست چفت نشدن درپوش پایینی بخارشوی کنوود می باشد. این می تواند باعث تولید بخار دستگاه با فشار کم یا به طور کلی عدم تولید بخار بخارشوی شود.

چگونه از خرابی های احتمالی بخارشوی کنوود جلوگیری کنیم

بهترین راه برای جلوگیری از هر گونه ایرادی در بخارشوی شما دنبال کردن راهنمایی های مراقبتی تولیدکنندگان و راهنمایی های کاربران آن می باشد.بهتر است از دستگاه حداقل هفته ای یکبار استفاده شود.

غیر از آن، نکات زیر به شما کمک خواهد کرد تا بخارشوی خود را در بهترین شرایط نگه دارید تا هنگام تمیز کردن مشکلی در عدم تولید بخار از آن نداشته باشید.

تنها از آب مقطر استفاده کنید: برای جلوگیری از گرفتگی، فقط از آب مقطر برای دستگاه خود استفاده کنید. این آب است که ناخالصی هایدرخود دارد که معمولا باعث گرفتگی بخارشوی ها می شود. آب سخت شامل املاح معدنی می باشد، که به راحتی بعد از مدتی باعث گرفتگی دستگاه می شود.

بخارشوی را به طور مرتب تمیز کنید:

بعد از اتمام کار با بخار شور شلنگ دستگاه را خم نکنید و بگذارید به صورت افقی رو زمین قرار بگیرد و اجازه دهید دستگاه به طور کامل سرد شود.بعد از سرد شدن، آب دستگاه را به طور کامل خالی کنید.

فرآیند تمیز کردن شامل از بین بردن ذرات و جرم ها و هر نوع کثیفی ای که از کف زمین به آن چسبیده است می باشد. این بدان معناست که هر یک از این کثیفی ها می تواند باعث گرفتگی دهانه ی بخار شوی شما شود. برای جلوگیری از این موضوع بخار شوی خود را پس از هر بار استفاده تمیز کنید.

  • سلام یه بخارشویی کنوود داریم الان هر کار میکنم بخار نمیده بدنه گرم میشه واب هم گرم اما بخار نمیده مشکل کجاست

    • سلام. برای عیب یابی دقیقه بخارشوی کنوود لازم است تا دستگاه توسط تکنسین مربوطه باز شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code