دلایل روشن نشدن گوشت کوب برقی

روشن نشدن گوشت کوب برقی-

روشن نشدن گوشت کوب برقی یکی  از مشکلات شایع این دستگاه می باشد که در تعمیر گوشت کوب برقی توسط تکنسین های متخصص مورد بررسی قرار می گیرد. در این مقاله به دلایل مختلف به وجود آمدن این مشکل اشاره میکنیم.

بررسی دلایل روشن نشدن گوشت کوب برقی

گوشت کوب برقی دارای برد الکترونیکی بزرگی می باشد و یک موتور پر قدرت می باشد که این دستگاه شرایط نگهداری خاص خود را دارد :

1- در زمان استفاده حتما باید از محافظ برق استفاده شود به این دلیل که نوسان برق مستقیما روی برد الکترونیکی دستگاه اثر می گذارد و در مواد حاد تر باعث سوختن کامل برد و موتور خواهد شد و موجب روشن نشدن گوشت کوب برقی می شود.

2- گوشت کوب برقی به دلیل نداشتن قسمت خنک کننده موتور به طوری طراحی شده است که نباید مصرف کننده به مدت طولانی از دستگاه استفاده کند . در صورت استفاده طولانی مدت، موتور دستگاه داغ شده و این داغ شدن موجب سوختن موتور می شود.

3- بهتر است مواد غذایی را که میخواهیم خرد یا پوره کنیم را در ظرف مخصوص دستگاه با حجم استاندارد ریخته تا به موتور گوشت کوب برقی فشار وارد نشود. در صورت استفاده نادرست در بعضی مواقع موتور دستگاه هیچ عملکردی از خود نشان نمی دهد.

4- یکی از دلایل روشن نشدن گوشت کوب برقی ضربه خوردن به بدنه دستگاه می باشد. این ضربه آسیب جدی به برد دستگاه وارد کرده و موجب این مشکل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code