دلایل داغ شدن دسته بخارشوی

داغ شدن دسته بخارشوی-

داغ شدن دسته بخارشوی | بخارشوی یکی از پرکاربردترین وسایل در منزل است که برای کاربردهای بسیاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. پاکسازی سطوح کاشی و سرامیک و در نقاط مختلف خانه از جمله دستشویی و حمام یکی از اصلی‌ترین کاربردهای دستگاه بخارشوی است.

دستگاه بخار شوی در صورت استفاده مداوم و عدم نگه داری ممکن است دچار ایراد شود. یکی از اصلی‌ترین ایرادات دستگاه، گرم شدن بیش از اندازه دسته بخار شوی است. داغ شدن دسته بخارشور به دلایل مختلفی ممکن است پیش بیاید که در ادامه این دلایل را بیان می‌کنیم.

دلایل داغ شدن بخارشور

– رسوب در منافذ

به دلیل وجود املاح در آب در بسیاری مواقع منافذ بخارشوی دچار رسوب می‌شوند و در صورتی که این رسوب پاکسازی نشوند، امکان مسدود شدن مسیر بخار وجود دارد. در نتیجه ممکن است بخار وارد دسته بخار شوی شود و باعث داغ شدن دسته بخارشوی شود. در نظر داشته باشید که در صورتی که شدت بخار وارد شده به دسته بخار شوی زیاد باشد، ممکن است باعث بروز حوادثی از جمله سوختگی دست کاربر شود.

رسوب گرفتگی بخارشوی در داغ شدن دسته بخارشور-

– نشت بخار از مخزن بخار

یک دلیل دیگر داغ شدن دسته بخارشوی، نشت بخار از مخزن بخار به دسته بخار شوی است. در این حالت که ممکن است به دلیل سوراخ شدن مخزن و یا شل بودن واشر و یا اتصالات رخ دهد، شاهد گرم شدن تدریجی دسته بخارشوی خواهیم بود. در این حالت دیگر نباشد از بخار شوی استفاده کنید و آن را برای تعمیر به تعمیرکاران مجاز بسپارید.

نکته مهم در مورد تعمیر مشکل داغ شدن دسته بخارشوی

بخار شوی به دلیل وجود بخار با شدت بالا یک وسیله خطرناک برای تعمیر است. بنابراین در صورت بیش از حد گرم  شدن دسته بخار شوی اکیداً از باز کردن دسته آن برای عیب یابی و تعمیر جدا خودداری کنید. به جای این کار با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید تا دستگاه شما را با دانش و اطلاعات کافی عیب یابی کرده و تعمیر کنند.

علاوه بر این هنگام تلاش برای تعمیر دستگاه به صورت خودسرانه ممکن است به دیگر اجزای آن نیز آسیب بزنید.

نکاتی برای نگهداری بهتر بخارشوی

یکی از مهم‌ترین نکات پس از خریداری یک دستگاه بخارشوی نگه داری صحیح آن است. در ادامه مجموعه نکاتی را بیان می‌کنیم که در صورت رعایت آن‌ها عمر بخار شوی شما بیشتر شده و امکان بروز خرابی در دستگاه به حداقل می‌رسد.

همان طور که گفته شد یکی از اصلی‌ترین دلایل داغ شدن دسته بخارشوی مسدود شدن دریچه‌ها به دلیل رسوب املاح آب است. به همین دلیل بهتر است در استفاده از دستگاه بخارشو از آب تصفیه‌شده یا آب مقطر استفاده کنید. در صورتی که امکان استفاده از آب مقطر و یا آب تصفیه شده با فیلتر ار ندارید، می‌تواند آب را قبل از استفاده در کتری بجوشانید و پس از سرد شدن آن را داخل بخارشوی بریزید.

دستگاه بخار شوی هر چند وقت یک بار باید پاکسازی شود تا رسوب موجود در منفاذ آن را خارج کرد.

پس از اینکه کار شما با دستگاه تمام شد، بهتر است که آب باقی مانده در مخزن را خالی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code