دلایل بخار نکردن اتو پرس

دلایل بخار نکردن اتو پرس

بخار نکردن اتو پرس یکی از مشکلات رایج این دستگاه است که تکنسین های متخصص در تعمیر اتو پرس در نیک تعمیر این مشکل را برطرف می کنند. در این مقاله به چندین دلیل اصلی که این مشکل را به وجود می آورد اشاره می کنیم.

بررسی دلایل بخار نکردن اتو پرس

استفاده نکردن از دستگاه

تمامی دستگاه هایی که با بخار سر و کار دارند باید در هفته یکبار استفاده شوند. اتو پرس ها هم جزء وسایلی هستند که بخار نقش مهمی در کارکرد آن ها دارد.

نداشتن آب کافی

بهتر است قبل از استفاده از اتو پرس، منبع آب اتو پرس را چک نمایید. در صورتی که اب در منبع نباشد و یا کم باشد موجب بخار ندادن اتو پرس می شود.

تنظیم درجه حرارت

در اتو پرس ها برای رسیدن به بخار مناسب باید درجه حرارت به درستی تنظیم شده باشد. در صورتی که درجه حرارت به درستی تنظیم نشده باشد دستگاه به حد مناسب درجه حرارت نرسیده و بخار تولید نمی کند.

اشباع شدن فیلتر اتو پرس

بعضی از مدل های اتو پرس دارای یک فیلتر حاوی رزین می باشند که کار آن گرفتن مقداری از سختی آب مخزن دستگاه می باشد. چنانچه این فیلتر در هر صورت به مشکل بخورد، دستگاه هیچ بخاری تولید نخواهد کرد.

متصل نبودن منبع آب

در بعضی موارد دیده شده که منبع و فیلتر درست در جای خود قرار نگرفته است که همین عامل موجب بخار نکردن اتو پرس می شود. توصیه می شود بعد از ریختن آب در مخزن، فیلتر و مخزن آب اتو پرس را به شکل صحیح در جای خود قرار دهید.

متصل نبودن مخزن آب اتو پرس-

نوسان برق

اتو پرس ها دارای برد الکترونیکی می باشند و بسیار حساس به نوسان برق می باشند. کوچک ترین نوسان برق موجب می شود تا قسمت های مختلف دستگاه دچار مشکل شود. بهتر است از محافظ برق های استاندارد استفاده کنید.

آسیب دیدن برد اتو پرس در بخار نکردن اتو پرس-
آسیب دیدن برد اتو پرس در بخار نکردن اتو پرس-

رسوب گرفتگی

اتو پرس ها برای تشکیل بخار در دو مدل طراحی شده اند، یک مدل دارای بویلر و یک مدل بدون بویلر، که هر دو مدل به شدت به املاح آب حساس هستند. آب های دارای املاح ( آب سخت) به شدت به دستگاه آسیب می زنند و رسوب گرفتگی موجب صدمه زدن به سایر قسمت های دستگاه و در نتیجه بخار ندادن اتو پرس می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code