دلایل آب دادن چای ساز

علت آب دادن چای ساز-

آب دادن چای ساز یکی از مشکلات عمده این دستگاه است که در تعمیر چایساز توسط تکنسین ها بر طرف می گردد. این مشکل باعث اتصالی برق چایساز و یا برق گرفتگی خواهد شد . در این مقاله به مهم ترین نکاتی که موجب نشتی آب چایساز می شود اشاره می کنیم.

تاثیر المنت در آب دادن چای ساز-
تاثیر المنت در آب دادن چای ساز-

بی کیفیت بودن در آب دادن چای ساز

یکی از علت های آب دادن چایساز بی کیفیت بودن بدنه کتری چایساز است. بهتر است قبل از خرید دستگاه چای ساز در مورد انتخاب برند یا کیفیت دستگاه پرس و جو کنید.

نداشتن توری

نداشتن توری چایساز باعث می شود که بخار جمع شده در کتری زود تر خارج شود و در نتیجه ترموستات دستگاه قطع نکند یا دیر قطع کند که این خود باعث می شود آب نمای کتری چایساز یا آب نماهای اطراف کتری از بین برود و باعث نشتی چایساز شود.

خرابی ترموستات و سنسورها

خراب بودن ترموستات دسته یا ترموستات کف کتری و یا خراب بودن سنسور ها ( برد دستگاه ) که باعث دیر قطع شدن جریان برق ورودی به المنت می شود. در نتیجه مدت زمان جوش آمدن دستگاه بالا می رود و باعث آسیب زدن به آبنما یا آب بند های دستگاه می شود.

خرابی ترموستات در آب دادن چایساز-

بدون آب ماندن دستگاه

توجه داشته باشیم که کتری چایساز هیچ وقت بدون آب نماند به دلیل اینکه حرارت بالای بدنه و المنت مستقیما رو آبنما و آب بند های دستگاه تاثیر می گذارد.

جمع شدن املاح در چای ساز

یکی از نکته های مهم در مورد نشتی آب از چای ساز املاح به وجود آمده از جوش آمدن آب است که در کف کتری یا بدنه ایجاد می شود که این املاح باعث خوردنگی بدنه یا کف کتری می شود که در بعضی موارد دیده شده با مواد غیر استاندارد و یا اجسام تیز اقدام به جرم گیری دستگاه می کنند که این خود باعث آسیب دیدن و در نتیجه آب دادن چایساز خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code