علت جرقه زدن داخل مایکروفر

جرقه زدن مایکروفر-

جرقه زدن داخل مایکروفر چندین دلیل دارد که در تعمیر مایکروفر توسط تکنسین های متخصص ماندگار تعمیر بر طرف می گردد.در این مقاله به این دلایل اشاره می کنیم.

بررسی علت های جرقه زدن مایکروفر

جا مانده مواد غذایی بر روی سطح داخلی

 مواد غذای به جا مانده از پخت و پز های قبلی در اتاق دستگاه باعث جرقه زدن مایکروفر میشود و یک سری از مواد غذایی، مواد ممنوعه در ماکروویو هستند. مثل گذاشتن تخم مرغ و سیب زمینی با پوست و کیک کشمشی به دلیل داشتن کشمش و لبو و شلغم و… هر مواد غذایی که دارای پوست باشد باعث ایجاد جرقه خواهد شد و این جرقه زدن ماکروفر باعث آسیب جدی به قسمت های مختلف دستگاه اعم از اتاقک داخلی، اشعه ساز و سنسور های داخلی میشود.

استفاده از ظروف فلزی موجب جرقه زدن ماکروفر می شود

استفاده از ظروف فلزی برای گرم کردن که مختص استفاده در مایکروفر نمیباشد موجب جرقه زدن می شود. در واقع استفاده از ظروف فلزی، کشیدن فویل و به جا ماندن قاشق و چنگال و یا استفاده از ظروف لب طلا باعث جرقه زدن مایکروفر میشود که باعث آسیب دیدن جدی نقاط مختلف دستگاه خواهد شد.

نکته : در زمان استفاده از ظروف فلزی مخصوص دستگاه توجه داشته باشید رنگ و لایه های روی ظروف از بین نرفته باشد و یا اتاق داخلی مایکروفر در اثر استفاده ناصحیح و یا تمیز کردن اتاق از بین نرفته باشد که در این صورت باعث جرقه زدن خواهد شد.
به طور کلی جرقه زدن داخل مایکروفر باعث میشود که بخش های مهم و گران قیمت دستگاه دچار مشکل شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code