رایج ترین مشکلات اتو پرس چیست؟

رایج ترین مشکلات اتو پرس چیست؟

مشکلات اتو پرس | امروزه اتوپرس جای خود را در خانه ها به خوبی باز کرده است و به عنوان جایگزین اتوی معمولی، به وسیله محبوبی تبدیل شده است. این دستگاه در انواع مختلف و با برندهای مختلفی تولید می شود.

به هرحال مانند هر دستگاه دیگری ممکن است به مرور زمان در حین استفاده معیوب شود یا بخشی از آن دچار ارور و خطا شود. اگر شما هم در استفاده با اتوی پرس خود با مشکل مواجه شده اید، دلایل و راه‌حل های زیر می توانند مفید باشند.

ماندگار تعمیر متخصص در سرویس و عیب یابی انواع برند های اتو پرس است. در صورت نیاز به خدمات تعمیراتی با ما تماس بگیرید.

1. یکی از مشکلات اتو پرس بخار نکردن آن است

علت: ابتدایی‌ترین دلیل می تواند کم بودن سطح آب یا پایین بودن درجه اتو باشد. از دیگر دلایل این مشکل می‌تواند اشباع شدن فیلتر رسوب گیر باشد. در برخی از برندها آلارم تعویض فیلتر وجود دارد. دلیل دیگر ممکن است قطع شدن لوله رابط پمپ یا رسوب گرفتگی آن باشد.

راه حل: می توانید با اطمینان از کم نبودن سطح آب، فیلتر رسوب گیر را بررسی کنید تا در صورت نیاز آن را تعویض کنید. اما اگر علت این مشکل، رسوب گرفتکی یا دلایل دیگر باشد حتما باید برای تعمیر اتو پرس خود با سرویس کار تماس بگیرید.

*نکته: اگر اتو را تازه خریداری کرده‌اید باید فیلتر را بمدت 24 ساعت در آب قرار دهید تا آب از آن عبور که بتواند بخار بزند.

2. اتو پرس بوق ممتد می زند

علت شنیدن بوق ممتد از اتوی پرس، آسیب دیدن برد الکترونیکی آن است که یکی از مهم ترین دلایل آن استفاده نکردن طولانی از اتو است. نوسان برق نیز می تواند از دلایل دیگر بروز این مشکل باشد.

راه‌حل: برای پیشگیری از چنین مشکلی بهتر است با فواصل زمانی مشخصی مثلا 4 بار در ماه از اتو استفاده کنید. همچنین استفاده از محافظ های برق به عمر آن خواهد افزود.

3. اتو بوی بد می دهد

علت: ماندن بیش از حد آب در مخزن، همچنین نوع املاح و کیفیت آب می تواند از دلایل بو گرفتن اتوی پرسی باشد.

راه‌حل: حتما بعد از هربار استفاده مخزن آب اتو را خالی کنید و از آب جوشیده و تصفیه شده استفاده کنید.

4.یکی از مشکلات اتو پرس ایجاد لک روی لباس است

علت: ایجاد لکه روی لباس می تواند در اثر کثیف شدن پارچه و ابر اتو پرس یا وجود رسوب در اتو باشد.

راه‌حل: تعویض پارچه و ابر اتو و نیز رسوب ‌زدایی اتو می‌تواند راه ‌حلی مناسب برای رفع این مشکل باشد.

5. اتو پرس گرم نمی شود

علت: علت وقوع چنین مشکلی احتمالا مشکل در برق رسانی است.

راه حل: برای عیب یابی تمام قطعات اتو از جمله سنسور، برد و سیم¬کشی را بررسی کنید تا از برق رسانی درست اطمینان حاصل نمایید.

6. درخاموش و روشن شدن مشکل دارد

علت: عدم برق رسانی مناسب، همچنین خراب شدن کلید¬ها و دکمه¬های دستگاه می¬تواند سبب بروز چنین مشکلی شود.

راه حل: اطمینان حاصل کنید که در پریزی که اتو را متصل کرده¬اید، وسیله برقی دیگر متصل نباشد، چرا که مصرف برق بالای اتوی ممکن است باعث اتصالی یا قطع سیم برق پیزهای قدیمی، فیوز و سیم رابط شود و یا اینکه از نمایندگی و سرویس¬کار کمک بخواهید.

7. پارچه جمع می شود.

از مشکلات اتو پرس جمع شدن پارچه در حین کار است. دلیل آن متناسب نبودن درجه حرارت با پارچه شما است. دلیل دیگر ممکن است خرابی ابر کفی اتو باشد.

راه حل: درجه اتو را برای هر نوع پارچه متناسب با نوع آن تنظیم کنید. درصورت خرابی ابر آن را تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code