دلیل کم شدن مکش جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی و افزایش قدرت مکش جاروبرقی

زمانی که مشکلاتی از قبیل کم شدن مکش جاروبرقی ، خاموش شدن، ایجاد صدای زیاد، احساس بوی سوختگی، باز و جمع نشدن سیم، ورود آب به جاروبرقی و بیرون زدگی خاک و موارد دیگر روبرو شدید برای تعمیرات جاروبرقی خود باید اقدام کنید. این مشکلات از مهم‌ترین و پرتکرار ترین مشکلات جاروبرقی ها می‌باشند.

بروز مشکل در عملکرد جاروبرقی می‌تواند از دلایلی همچون استفاده نادرست، نوسانات برق و ورود ضربه شدید به جاروبرقی پدیدار شوند و از آنجا که متوسط عمر مفید جاروبرقی‌ها بین 8 تا 12 سال می‌باشد، پس از گذشت این زمان ممکن است با مشکل مواجه شوند. همچنین ممکن است برخی از قطعات جاروبرقی‌ها نیز بر اثر اتمام طول عمر مفید کارایی لازم را از دست بدهند.

دلیل کم شدن مکش جاروبرقی

دلیل کم شدن مکش جاروبرقی

یکی از مشکلاتی که برای جاروبرقی پیش می آید کم شدن مکش جارو برقی می باشد. اما دلیل مکش ضعیف جاروبرقی چیست؟ اگر جاروبرقی قدرت مکش مناسبی نداشته باشد، حتی در صورتی که شما در حال جاروبرقی زدن باشید، آشغال‌ها به خوبی به داخل جارو برقی کشیده نمی‌شوند. در صورت مواجهه با این اشکال بهتر است موارد زیر را امتحان کنید. و در نهایت، با کارشناسان تعمیر جاروبرقی ماندگار تعمیر تماس بگیرید.

دلیل کم شدن مکش جاروبرقی به علت پربودن کیسه یا پاکت جاروبرقی

یکی از مواردی که مکش جاروبرقی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، پر شدن پاکت داخلی دستگاه یا پر شدن مخزن دستگاه است. که به موتور دستگاه فشار زیادی وارد می‌آورد ولی این مشکل به راحتی قابل رفع می‌باشد و با تمیز کردن و یا تعویض پاکت جارو برقی برطرف می‌شود.

دلیل کم شدن مکش جاروبرقی به علت پربودن سطل زباله جاروبرقی

*نکته : استفاده از پاکت یکبار مصرف می‌تواند برای سلامت موتور جاروبرقی شما بسیار مفید باشد.

پاره شدن قسمتی از لوله خرطومی یا گرفتگی لوله تلسکوپی و قسمت پارویی

شیلنگ جاروبرقی یا لوله خرطومی از جنس پلاستیک است. با جابجایی‌های مکرر جاروبرقی حین جارو کشیدن ممکن است لوله خرطومی دچار پارگی و یا له شدگی شود که مکش دستگاه را به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد. همچنین گرفتگی لوله تلسکوپی و قسمت پارویی نیز دلیل کم شدن مکش جاروبرقی است. در صورت گرفتگی قسمت پارویی جارو، پارویی را از لوله تلسکوپی جدا کنید و چک کنید مسیر هوا باز باشد.

برای تعویض شیلنگ و سرویس جاروبرقی با مرکز تعمیرات ماندگار تعمیر در تهران از طریق شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

گرفتگی فیلترها یا کثیف بودن و یا نداشتن فیلترهای داخلی

معمولا شایع ترین علت کم شدن مکش جاروبرقی، گرفتگی فیلتر هوا است. هر جاروبرقی 2 یا 3 فیلتر برای جلوگیری از ورود اجسام خارجی و گرد غبار به موتورجاروبرقی دارد. فیلتر داخلی و خروجی داخل جاروبرقی باید مرتب چک شود و در صورت کثیف بودن تمیز شود. بعضی اوقات فیلترهای داخلی دستگاه پشت کیسه نیز باید تعویض شوند. اگر فیلتر جاروبرقی شما قابل شستشو باشد، بعد از شستشو تا خشک شدن کامل فیلترها صبر کنید سپس فیلتر را در جای خود قرار دهید. اگر مشکل از کثیفی فیلتر باشد، باید مشکل کم شدن مکش جاروبرقی رفع شده باشد.

کثیف بودن فیلترها از دلایل مکش ضعیف جاروبرقی

از بین رفتن قسمتی از لاستیک هوابندی موتور

جاروبرقی برای افزایش قدرت موتور و هدر نرفتن انرژی موتور از یک لاستیک برای هوابندی و چسبیدن موتور به بدنه استفاده می‌کند. این لاستیک بعد از مدتی پاره یا از بین می رود. زمانی که این اتفاق می‌افتد می‌تواند موجب کم شدن مکش جاروبرقی شما باشد.

خرابی موتور دلیل کم شدن مکش جاروبرقی

خرابی موتور یکی از دلایل مهم کم شدن مکش جاروبرقی است. اگر سیم پیچ ، کلکتور یا بلبرینگ های موتور معیوب باشد، موتور توان چرخش و ایجاد خلا را در جاروبرقی ندارد. که در اینصورت مکش جاروبرقی کم شده و به خدمات تعمیر موتور جاروبرقی نیاز دارید.

اگر در صورت مشاهده مشکل مکش ضعیف جاروبرقی خود اقدامات لازم را انجام ندهید، کم کم به سایر قطعات سالم دستگاه آسیب می‌رسد. و جاروبرقی خود را به مرور زمان از دست می‌دهید.

تشخیص صحیح این دلایل، به تعمیرکاران کمک می‌کند که بهترین روش سرویس را به کار گرفته و مشکل دستگاه را سریع‌تر برطرف نمایند. گفتنی است بررسی و تشخیص دلایل خرابی جاروبرقی، تنها از عهده‌ی کارشناسان مجرب و باتجربه در این زمینه مخصوصاً خرابی موتور و لاستیک هوابندی موتور برآمده و کاربران عادی قادر به انجام آن نیستند.

ارتفاع پارویی جارو برقی

برخی از پارویی‌ها برای سطوح مختلف مثل فرش و کف سخت، قابلیت تنظیم ارتفاع دارند. معمولاً کمترین ارتفاع، برای کف‌های سخت مثل سنگ، پارکت و سرامیک است در حالی که ارتفاع بالاتر، برای فرش‌ها استفاده می‌شود. با این حال، اگر ارتفاع پارویی خیلی بالا باشد، به خوبی تمیز نمی‌کند.

نشتی هوا یکی از دلایل کم شدن مکش جاروبرقی

اگر هوا قبل از رسیدن به سری، خارج شود، خلاء ایجاد نمی‌شود و جارو برقی مکش زیادی ندارد. پس باید بررسی کنید که لوله خرطومی، دسته ها، فیلتر، مخزن زباله و سایر قطعات جاروبرقی به درستی نصب شده باشند.

سرویس جاروبرقی و رفع دلیل کم شدن مکش جاروبرقی

سرویس دوره‌ای جاروبرقی شامل تعویض و یا شستشوی فیلترهای داخلی و خارجی موتور، تعویض پاکت و جایگزینی پاکت جدید و رفع هوا دزدی موتور می‌باشد.

تعمیرات جاروبرقی ماندگار تعمیر

با توجه به موضوع بالا و نیاز روزمره به جارو برقی برای نظافت منزل، تعمیرکارن جارو برقی در ماندگار تعمیر، با شناخت کامل نسبت به مشکلات جاروبرقی، در کوتاه ترین زمان عیب یابی دستگاه را انجام می‌دهند. به طوری که با استفاده صحیح، دستگاه دیگر دچار مشکل نخواهد شد.

ماندگار تعمیر، در راستای ارائه هرچه بهتر خدمات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی، اقدام به احداث واحدی تخصصی نموده است. واحد تعمیرات جاروبرقی، یکی از فعال ترین بخش‌های تعمیراتی این مجموعه خدماتی است.

سخن آخر

پربودن پاکت جاروبرقی، پاره شدن قسمتی از لوله خرطومی یا گرفتگی لوله تلسکوپی، کثیف بودن فیلترها، خرابی موتور جاروبرقی، از بین رفتن قسمتی از لاستیک هوابندی موتور، ارتفاع پارویی جارو برقی و نشتی هوا معمولاً کاهش مکش را به همراه دارد. باید توجه داشته باشید که مکش ضعیف جاروبرقی به این معنی نیست که باید جاروبرقی را تعویض کنید. شما می توانید با بکارگیری نکات بالا، جاروبرقی خود را به قدرت قبلی باز گردانید. برای مشکلات جدی‌تر یک شرکت تعمیرات جاروبرقی می‌تواند برای تهیه قطعات یدکی و نصب آن به شما کمک کند. برای عیب‌یابی حرفه‌ای می‌توانید به متخصصان ماندگار تعمیر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code