دلیل خاموش شدن جاروبرقی حین کار به طور ناگهانی

علت خاموش شدن جاروبرقی

بزرگ‌ترین و رایج‌ترین دلیل خاموش شدن جاروبرقی به دلیل گرمای بیش از حد است که می‌تواند به راحتی حل شود. در این مقاله به علتهای احتمالی که باعث خاموش شدن جاروبرقی می شود می پردازیم. با گذشت زمان، قطعات جاروبرقی شروع به خراب شدن و شکستن می کنند و باعث می شود دستگاه شما به طور تصادفی خاموش شود. مشکل دیگر این است که دستگاه شما ممکن است آنقدر کثیف و پر از زباله باشد که بخش های مهمی از جاروبرقی شما را مسدود کند. گرمای بیش از حد معمولاً به این دلیل رخ می دهد که کیسه یا پاکت جاروبرقی خالی نشده است، فیلتر تمیز نشده است یا در لوله آن چیزی گیر کرده است. در این مواقع راه حل های ارائه شده در این مقاله را برای رفع مشکل خاموش شدن جارو برقی بکار ببرید و در صورت رفع نشدن آن به مرکز تعمیر جارو برقی مراجعه کنید.

نگهداری و تعمیر جاروبرقی

علتهای خاموش شدن جاروبرقی

موتور جارو برقی بیش از حد گرم می شود

جاروبرقی ها از یک موتور قدرتمند برای مکیدن گرد و غبار و کثیفی از فرش، کف یا سطوح دیگر استفاده می کنند. بنابراین، اگر جاروبرقی شما مدام خاموش می شود، ممکن است به این دلیل باشد که موتور بیش از حد گرم شده و به زمان نیاز دارد تا خنک شود.

دلیل داغ شدن بیش از حد موتور جارو برقی این است که با گرد و غبار و زباله مسدود شده است. همین کثیفی که جاروبرقی شما جمع می کند در موتور جمع می شود. این می تواند باعث داغ شدن بیش از حد آن در هنگام روشن کردن دستگاه شود.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید از آن جلوگیری کنید، خریدن پاکت مهر و موم شده و مقاوم برای جمع‌آوری زباله ها است. راه دیگر خالی کردن به موقع سطل زباله دستگاه است. راه دیگر برای جلوگیری از این مشکل استفاده از جاروبرقی با فن فعال خودکار برای کمک به خنک شدن موتور است.

علت داغ شدن موتور جارو برقی

سوختن موتور جاروبرقی از دلایل خاموش شدن جاروبرقی حین کار

خراب شدن یا سوختن موتور جاروبرقی از دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی است. متاسفانه عوامل متعددی چون استفاده مداوم از جاروبرقی، روشن کردن دستگاه طی ساعت های طولانی، قدیمی شدن موتور جاروبرقی، روشن کردن جاروبرقی در ساعت اوج مصرف و … باعث خاموش شدن جاروبرقی می شود.

اگر موتور جاروبرقی سوخته یا خراب شده است، بهترین راه این است که برای تعمیر موتور جاروبرقی با ماندگار تعمیر تماس بگیرید.

نوسانات جریان برق و خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

نوسان جریان برق به شیوه مستقیم و غیر مستقیم باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می شود. نوسان جریان برق در صورت نبود محافظ باعث اتصالی قطعات و در نتیجه سوختگی جاروبرقی می شود. همچنین ممکن است به دلیل نرسیدن جریان برق به اندازه کافی به جاروبرقی، دستگاه خاموش شود و در نهایت از کار بیافتد. این مشکل بیشتر در مواقعی اتفاق می افتد که دستگاه جاروبرقی در ساعت های اوج مصرف روشن شود. در صورتی که محافظی برای جلوگیری از اتصالی در جاروبرقی نباشد، ممکن است جاروبرقی به دلیل نوسان برق بسوزد.

دلیل خاموش شدن جاروبرقی حین کار به طور ناگهانی

شیلنگ جاروبرقی نیاز به تعویض دارد

شیلنگ جاروبرقی مانند موتور مکش ممکن است به مرور زمان مسدود شود و باعث گرم شدن بیش از حد موتور و توقف کار شود.

شما نمی دانید دقیقا چه زمانی مشکل از شیلنگ است زیرا باید آن را از جارو برقی جدا کنید تا ببینید آیا چیزی در شیلنگ مسدود شده است یا خیر. گاهی اوقات ممکن است سکه ای باشد که کاملاً داخل آن گیر کرده است یا گاهی اوقات می تواند یک تکه کاغذ بزرگ باشد. با گذشت زمان، ممکن است موادی در شیلنگ جمع شوند و به دلیل استفاده، فقط باید هر از گاهی آن را تمیز کنید.

شیلنگ از دو طرف به جاروبرقی شما متصل است. یکی در نزدیکی ناحیه مکش زیر جاروبرقی و دیگری نزدیک کیسه ای است که گرد و غبار و زباله ها در آن فرستاده می شوند. یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که شلنگ را با انگشتان خود فشار دهید تا محل گرفتگی آن را مشخص کنید. اگر دقیقاً نمی دانید که گرفتگی کجاست، باید آن را از دو طرف جدا کنید تا نگاه دقیق تری داشته باشید. همچنین ممکن است گرفتگی در برخی مواقع دچار پارگی شود، که شما را ملزم به خرید یک شیلنگ جدید برای جاروبرقی تان می کند.

مسدود شدن فیلتر هوای موتور دلیل خاموش شدن جاروبرقی حین کار به طور ناگهانی

فیلتر هوا دقیقاً در اطراف موتور شما قرار دارد و وظیفه آن این است که تمام کثیفی‌ها و زباله‌هایی را که می‌خواهند به داخل راه پیدا کنند، جذب کند. هر چه کثیفی ها و سایر زباله ها وارد موتور شود، داغ تر می شود. در واقع وظیفه فیلتر برای خنک کردن موتور، دور نگه داشتن تمام کثیفی ها از موتور است. تنها مشکل این است که فیلتر هوا به مرور زمان مسدود می شود زیرا زباله های زیادی را جذب می کند. وقتی این اتفاق می افتد، باید دفترچه راهنمای دستگاه خود را بررسی کنید زیرا هر جاروبرقی روش متفاوتی برای تمیز کردن فیلتر دارد.

گاهی اوقات، می‌توانید فیلتر را بیرون بیاورید و خوب بشویید تا بتوانید آن را از همه کثیفی‌ها پاک کنید. اگر این نوع جاروبرقی را ندارید، تنها گزینه شما خرید آنلاین چند فیلتر هوای جدید خواهد بود. می‌توانید چند پیشنهاد خوب پیدا کنید، اما قبل از خرید مطمئن شوید که فیلتر با جاروبرقی شما سازگار است.

اگر فیلتر دقیقاً با اندازه مناسب نباشد، به درستی کار نخواهد کرد و با خاموش شدن تصادفی جاروبرقی خود با مشکلات مشابه مواجه خواهید شد.

دلیل خاموش شدن جاروبرقی حین کار

قطع شدن سیم و کابل جاروبرقی

همانطور که در حال جاروبرقی در اطراف خانه خود هستید، ممکن است به طور تصادفی سیم برق کشیده شود. هنگامی که این اتفاق می افتد باعث ساییدگی و پارگی جزئی سیم های برق داخل دستگاه می شود. به خصوص اگر سیم به دلیل کشیدن از پریز برق جدا شده باشد. با گذشت زمان، سیم ها شروع به پاره شدن می کنند و باعث قطع و وصل جریان های الکتریکی می شوند. به همین دلیل است که جاروبرقی شما ممکن است به طور تصادفی خاموش شود.

اگر جارو برقی دارید که می توان سیم برق آن را تعویض کرد، خود را خوش شانس بدانید. اکثر جاروبرقی ها این گزینه را ندارند و تنها راه رفع آن ارسال آن به تعمیرگاه است. البته، اگر تجربه لحیم کاری دارید و از انجام کار خود مطمئن هستید، آن را انجام دهید. ولی توصیه ما به شما سپردن جاروبرقی به تعمیرکار متخصص برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات احتمالی دیگر است.

استفاده از جاروبرقی برای مدت طولانی علت خاموش شدن جاروبرقی

دلیل دیگری که ممکن است جاروبرقی شما خاموش شود این است که برای مدت طولانی از آن استفاده می کنید. هر چه موتور بیشتر کار کند، احتمال گرم شدن بیش از حد و خاموش شدن آن بیشتر است. موتورها فقط یک دوره زمانی معین دارند که می توانند به طور مداوم کار کنند قبل از اینکه خیلی داغ شوند. خانه هایی که چیزی جز فرش ندارند، بسته به متراژ مربع شما ممکن است این مشکلات را تجربه کنند.

اگر یک یا دو اتاق خواب دارید، حتی اگر چیزی جز فرش ندارید، مشکلی نخواهید داشت. زمانی که در حال جارو زدن 4 تا 5 اتاق خواب با پله ها و اتاق های معمولی هستید، ممکن است متوجه گرم شدن بیش از حد جاروبرقی خود شوید. اگر متوجه این موضوع شدید، واقعاً هیچ راهی برای خنک کردن آن وجود ندارد به جز خاموش کردن آن برای مدتی.

باید توجه داشته باشید که در چه نقطه ای از خانه نیاز به جاروبرقی زدن دارید و سپس برای نظافت برنامه ریزی کنید. همچنین باید جاروبرقی خود را هنگامی که به اتاق‌های مختلف تغییر می‌دهید خاموش کنید تا در بین استفاده‌ها کمی استراحت کند.

روشن نگه داشتن جاروبرقی

عوامل متعددی چون خراب شدن فیلتر، موتور، سیم و کابل و نوسانات جریان برق و… باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می شود. شما می توانید با انجام تعمیر و نگهداری مداوم و بررسی راه حل های موجود در این مقاله، جاروبرقی خود را روشن نگهدارید. اگر تمیز کرده اید، گرفتگی را باز کرده‌اید و هر کاری را برای رفع مشکل خاموش شدن جارو برقی انجام دادهاید ولی هنوز مشکل رفع نشده است، می توانید جهت تعمیرات به مجموعه خدماتی معتبری مانند ماندگار تعمیر مراجعه کنید. ماندگار تعمیر از بهترین و مجرب ترین کارشناسان خود جهت تعمیرات تخصصی جاروبرقی استفاده می کند. شما می توانید با مراجعه به این مجموعه خیال خود را از بابت تعمیرات جاروبرقی راحت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code